MiserArt | Pracownie MiserArt – translatorium źródeł
939
page-template-default,page,page-id-939,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Pracownie MiserArt – translatorium źródeł

Projekt „Pracownie MiserArt – translatorium źródeł”

dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt realizowany przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w partnerstwie z Fundacją Homo Sacer oraz stowarzyszeniem tohu&bohu.

Projekt zakładał organizację „Pracowni MiserArt”, w których prace skupiały się na czterech głównych tematach związanych z rzemiosłami: wypiekiem chleba, meblarstwem, garncarstwem oraz upcyklingiem, który w projekcie pełnił funkcję czwartego rzemiosła. Nasze działania nawiązują do źródeł dzielnicy Nadodrze, w obrębie której znajduje się MiserArt, a która jest dawną dzielnicą rzemiosł.

 

W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty, podczas których osoby bezdomne, współpracując z zaproszonymi przez organizatora rzemieślnikami, doskonaliły dawne i nowe technologie wytwarzania przedmiotów. Warsztaty odbyły się w przestrzeni MiserArt, gdzie powstał piec chlebowy, warsztat meblarski, warsztat upcyklingu. Podczas warsztatu ceramicznego korzystaliśmy z przestrzeni warsztatowej Starej Kopalni w Wałbrzychu.

W ramach projektu „Pracowni MiserArt – translatorium źródeł” odbywały się również warsztaty muzyczne z Magdą Lange i Samuelem Alty oraz teatralne z Roxaną Mehrafzoun. Podczas spotkań muzycznych zostały skomponowane trzy piosenki, które zespół MiserArt wraz z prowadzącymi warsztaty zarejestrował w studiu nagraniowym we wrześniu 2016 r.

Został również zarejestrowany film dokumentalny obrazujący procesy twórcze, które dokonywały się w MiserArt podczas trwania projektu. Film został zrealizowany przez artystów związanych z wrocławską ASP: Janusza Czyżewicza, Marcina Mierzickiego we współpracy z Miriam Ptak i Bartoszem Radziszewskim.

Sponsor

Projekt sfinansowano dzięki środkom

Zdjęcia z projektu

Ceramika
Piec i chleb
Wideoklipy
Upcycling
Warsztaty muzyczne i teatralne